Anadolu Yakası Anaokulları

tilki

Okul öncesi eğitim İstanbul gibi metropol şehirlerde yaşayıp, çalışan anne-babalar için zorunlu bir durum oluyor. Fakat çalışmayan ebeveynler için de çocuğun sağlıklı gelişimi için uzmanlar okul öncesi eğitimin şart olduğunu söylüyor. Metropol şehirlerde 0-6 yaş grubundaki çocuk için güvenilir bir kurum bulmak oldukça zor oluyor. Renkli Yetenek Anaokulu, İstanbul Anadolu Yakası’ndaki bu eksiği fazlasıyla kapatıyor… Şerifali Turgut Özal Caddesi’nde konumlanan Renkli Yetenek Anaokulu, Anadolu Yakası Anaokulları arayışı olanların imdadına yetişiyor. Kurum; deneyimli kadrosu, branş dersleri ana dil ve yabancı dil eğitimleri, sosyal aktiviteleri ile çocukları bilim ve sanat konusunda donanımlı hale getiriyor. Kendine güvenen, geleceğe ışık dolu gözlerle bakan çocuklar ilkokula hazır ve donanımlı olarak başlıyor. Çoklu zeka uygulamalarıyla gelişiyorlar. Okul öncesi eğitimde sorumluluk, uyku, yemek, tuvalet gibi öz becerileri de gelişen çocuklar 1. Sınıfa başladıklarında ailelerini hiç zorlamıyor. Yazma, okuma, renk analizi, sayı sayma, sınıflandırma, ölçme-değerlendirme gibi pek çok konuda bilgi sahibi olan çocuklar ilkokulda aşırı bilgi yüklemesine maruz kalmadan, bildiklerinin üzerine koyuyor.

Anadolu Yakası Anaokulları Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Anadolu Yakası, Avrupa Yakası’na göre daha sakin bir yaka olarak dikkat çeker. 5 milyon 302 bin nüfusa sahip olan Anadolu Yakası’nın en kalabalık semti 699 bin ile Ümraniye’dir… Ümraniye kalabalık bir ilçe olduğundan dolayı bölgedeki; sağlık, eğitim, iş olanakları, sosyal donatı alanları gibi yatırımların çeşitliliği fazladır. Anadolu Yakası’ndaki tüm ilçelerden kolaylıkla ulaşım sağlanan Renkli Yetenek Anaokulu yüksek kapasiteli, tam donanımlı olarak hizmet çıtasını her zaman yüksekte tutar. Anadolu Yakası anaokulları arasında en çok tercih edilenlerden biri olan Renkli Yetenek Anaokulu;

 • Ümraniye
 • Ataşehir
 • Maltepe
 • Kartal
 • Kadıköy
 • Beykoz
 • Kartal
 • Pendik gibi ilçeler tarafından sıkça tercih edilir. 

Anadolu Yakası Anaokulları Ulaşımı Servis Hizmeti

Metropol şehirlerde çocuğun okula ulaştırılması ya ebeveynler tarafından ya da servis ile sağlanır. Bu ebeveynlerin kendi tercihine bırakılır… Renkli Yetenek Anaokulu’nda Anadolu Yakası’ndaki tüm ilçelere servis imkanı mevcuttur. Profesyonel bir servis firmasıyla anlaşmalı olan kurum, servisteki incelemelere, sayıya, gruplardaki adres sınıflandırmasını titizlikle inceler. Serviste alanında tecrübeli bir hostes çocukları evinin önünden bizzat alarak okulun önünde güvenle okula girmelerini sağlar. Okuldaki güvenlik her daim yerindedir… Ebeveynlerin güvenle emanet edebilecekleri bir kurum olan Renkli Yetenek’te ulaşım ve güvenlik önlemleri hat safhadadır. Anadolu Yakası anaokulu seçiminde dikkat edilecek diğer konular arasında ise;

Göztepe anaokulu tavsiye arayanlar için Ümraniye anaokulları arasından Şerifali’de konumlanan Renkli Yetenek Anaokulu ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

Anadolu Yakası Anaokulları Arasında En İyi Anaokulu Seçimi Neden Önemlidir?

Yapılan araştırmalara göre çocukların beyin gelişimi 0-6 yaş aralığında büyük oranda tamamlanır. Bu süreci en verimli geçirmek ise okul öncesi eğitim ile mümkündür. Çocukların zihninin en açık olduğu bu dönemde her anlamda kendini geliştirmesi, yeteneklerini keşfetmesi için en iyi anaokulu seçimi elzemdir. Çocuğun zihinsel gelişiminin zirvede olduğu dönemde onun tüm hayatını etkileyecek eğitim temellerinin doğru atılması için Renkli Yetenek Anaokulu örneklerinden farklı olarak çocuğun yeteneklerini öne çıkarır… Ona okulda hissettirmeyerek öğrenme teknikleri uygular. Çocukların her alanda gelişmesi ve potansiyellerinin keşfi için farklı eğitim metodları geliştiren Renkli Yetenek Anaokulları ‘Yetenek Geliştirme Eğitim Modeli’ ile Türkiye’de bir ilke imza atarak, çocukların özgürce yeteneklerini keşfetmesini sağlar. Geliştirdiği metodlar ile anaokulu İstanbul statüsünde pek çok okuldan sıyrılan ve fark yaratan Renkli Yetenek Anaokulu, çocukların kendilerini keşfetmelerine olanak sağlar.  Çocukların bir birey olma yolunda ilerlediği Renkli Yetenek Anaokulu’nda; araştırma-inceleme-uygulama becerileri artar.

Anadolu Yakası Anaokulu Arasında Yer Alan ‘Renkli Yetenek’lerin Özellikleri

Anadolu Yakası’nda sunduğu hizmet kalitesiyle pek çok kurumdan sıyrılan Renkli Yetenek Anaokulu geleceğe ‘yetenekli mucitler’ kazandırır. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak düzenlenen eğitim programları çocuğun özgür bir şekilde motor ve kaba becerilerini geliştirmesini sağlar. Ana dilin yanında ikinci bir dilin de öğrenildiği yaş grubu olan 0-6 yaş grubu için yabancı dil eğitimi mevcuttur. Böylece çocuklar ulusal ve uluslararası bir bakış açısı kazanmış olur. Yabancı dil eğitim programını anadili İngilizce olan yabancı öğretmenler ve Türk İngilizce Drama öğretmenlerinden oluşan seçkin bir kadroyla yürütülür. Yabancı öğretmenler eşliğinde İngilizce doğal öğrenme tekniği ile öğrenilir. İngiltere merkezli National Geographic English kitapları kullanılır.  Renkli Yetenek’teki öğrenme modelinin özellikleri şöyledir;

 • Kurumda öğrenme modelleri bireysel farklılıklar göz önüne alınarak hazırlanır. 
 • Derslerde öğrencilerin soru sorması, merak etmesi, araştırması ruhları tetiklenir. 
 • Üreten, bilgiyi alıp kullanabilen bireyler yetiştirmek hedeflenir.
 • Her yaş gurubuna ayrı bir eğitim modeli oluşturulur. 
 • Çocuklar bireysel potansiyelini açığa çıkarma şansı yakalar. 

Anadolu Yakası anaokulları arasında en iyi özel anaokulu olan ve Ümraniye, Ataşehir, Beykoz, Maltepe, Kadıköy, Üsküdar anaokulu arayışınızda Renkli Yetenek deneyimli kadrosu sizleri kucaklamaya hazır… 

Okul Öncesi Eğitimin Çocuğa Katkısı Nelerdir?

Uzmanlara göre okul öncesi eğitimi alan çocukların daha sosyal, yaratıcı, paylaşımcı, sorumluluk duygusu gelişmiş olduğu söylenir. Çocuğa büyük katkıları olan okul öncesi eğitimin ebeveynlere de getirileri fazladır… Çocukları ile ‘kaliteli zaman’ geçiren anne-babalar onlara daha faydalı olur… Anadolu Yakası Anaokulu bakan ebeveynler için anaokulunun çocuklara sağladığı katkılar arasında şunlar sayılabilir: 

 • Hayatlarında ilk kez aileden uzak zaman geçiren çocuklar duygusal olarak güçlenir.
 • Belirli bir düzen eşliğinde kendi işlerini halleden çocukların sorumluluk bilinci artar. 
 • Tek başına sorunlarla başa çıkma kabiliyetlerinde artış olur. 
 • Tek başına karar alma, düşüncesini özgürce söyleme ve özgüven duyguları artar.
 • Eğitimler, aktiviteler, sosyal paylaşımlar, geziler ile ufku açılan çocuklar kendilerini başarılı ve bilgi dolu hisseder… Bilgiyi alan çocuklar günlük hayatta onu kullanmayı öğrenir. 
 • Algılama dereceleri yükselir, sosyalleşme ve paylaşma duyguları gelişir. 
 • Anadolu Yakası Anaokulu arayışı olanlar için kurumda, yapılan etkinlikler ile motor ve öz becerileri gelişir. Görsel, işitsel, düşsel zekaları gelişen çocukların yeteneklerini keşfeder.
 • Sportif bir yaşama sahip olan çocuklar koşma, fırlatma, tırmanma gibi aktivitelerle kaba motor fonksiyonlarını geliştirir ve kaslarını güçlendirir… 
 • Beslenme düzeni oluşur. 3 öğün sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanır. Fast food şeklindeki yeme tarzından uzaklaşır, sağlıklı beslenir. 
 • Davranış bozukluğu, dikkat eksikliği, , öğrenme güçlüğü gibi sorunları olan çocuklara özel geliştirilen bireysel eğitim metodları ile iyileşme sağlanır. 
 • İnsan ilişkileri güçlenir. 
 • Ölçe-değerlendirme, sınıflandırma, gözlem yapma, üretme, araştırma, merak etme, analiz etme, nesneleri eşleştirme, yeni fikirler üretme gibi pek çok yetisi gelişir.  
 • Okulda ve evde verilen görevler ile sorumluluk bilinci artar…  
 • Yemek ve uyku düzeni, tuvalet eğitimi gibi durumlar aileden uzak olunduğunda da düzene girmiş olur.
 • Hayal gücü ve yaratıcılık artar, dil becerileri gelişir. İlgi alanlarını keşfetme şansı yakalar. 
 • Ebeveyn ve çocuk arasındaki ‘kaliteli zaman dilimi’ artar. Birlikte vakit geçirmek daha keyifli hale gelir. 
 • Çocukta zaman kavramı oluşur, Görev bilinci aşılanır. 
 • Toplu kullanım alanlarında eşyalara değer vermeyi, korumayı öğrenir. Toplu alanlarda nasıl davranılması gerektiğini öğrenir.  

Çocuğa birçok katkısı olan okul öncesi eğitimde Anadolu Yakası Anaokulları fiyatları için hemen Renkli Yetenek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.