Bizi Yakından Tanıyın

Türkiye’nin ilk Yetenek Geliştirme Eğitim Programına sahip öncü anaokulu.

Biz Kimiz

Renkli Yetenek Anaokulları “Türkiye’de bir ilki” gerçekleştirerek 

Yetenek Geliştirme Eğitim Modeli” ile okul öncesi eğitimde fark oluşturan bir eğitim kurumudur. Ataşehir/Kozyatağı ve Ümraniye/Şerifali lokasyonlarına hakim şubelerimizde geleceğin rengarenk yetenekleri profesyonel eğitim uzmanlarımız tarafından sevgi,özveri ve emekle büyür,gelişir ve öğrenir.

Renkli Yetenekler araştırma-inceleme temelli, yaparak ve yaşayarak öğrenmeyi merkeze alan bir sistemle “Doğal Okul Konsepti”nde yetişir ve gelişirler. Kendi özgün anaokulu eğitim programımızın temel felsefesinde bizler için “Her Çocuk Yeteneklidir!” Her çocuğumuz kendi yetenek alanlarına uygun eğitim ve öğrenme ortamları sunulduğunda potansiyelini ortaya koyar ve ilerler.

Renkli Yetenek Eğitim Modeli ile çocuklarımız 2-6 yaş arasında bilişsel, duyuşsal, sosyal ve psiko-motor alanlarda her alanın uzmanı olan koordinatörlerimizce takip edilir. Uzman Koordinatörlerimiz tüm alanlarda özgün programlarımızı kurgular ve sizlere rehberlik sunar.

Anaokullarımızda İngilizce eğitimi tam gün eğitimle ilerler ve temel hedefimiz yabancı dil ile iletişim becerisi kazanan “Dünya İnsanı” yetiştirmektir. Cambridge English ve National Geographic Kids işbirliği ile İngilizceyi oyunlaştırarak ve doğal dil edinimi yoluyla kazandırmayı amaçlarız.

Doğayı ve doğallığı temel alan konseptimizde doğal tarım atölyemizde “kendi meyve ve sebzesini kendi yetiştiren”,

Zooloji Atölyemizde bahçelerimizdeki hayvan dostlarımızla canlıları ve yaşam süreçlerini inceleyen; onlarla paylaşım sağlayarak tüm canlılara karşı sevgisini içselleştiren,

Halk Oyunları ve Modern Dans Atölyelerimizde kendi kültürünü ve evrensel kültürü tanıyan, müzikle bedenini eş güdümlü kullanan,

Akıl ve Zekâ Atölyelerimizde düşünme becerilerini geliştiren, zihninin sınırlarını zorlayan, beynin öğrenme yolculuğunu deneyimleyen,

Sanat Atölyelerimizde kişisel yeteneklerini keşfeden, renklerin dünyasındaki özgün ve özgür yolculuğa eşlik eden ve sanatı ruhuyla hisseden,

Arkeoloji Atölyemizde bilime, keşfetmeye, araştırmaya ve parçaları birleştirmeye merak duyan, sabrederek hedefe ulaşmaya çalışan,

Jimnastik ve Hareket Atölyemizde bedenini analiz ederek, fiziksel becerileriyle özgüven kazanan ve sporu seven,

Robotik Kodlama Atölyelerimizde geleceğin dili kodlamayı fark eden ve çağı yakalayacak algoritmik düşünme becerisini kazanan

Satranç Atölyemizde kritik, eleştirel düşünmenin yanı sıra, problem çözme becerisi uzamsal konumlandırma ve üst bilişsel becerilerini ilerleten,

Orff Schulwerk Müzik Atölyemizde yaratıcılık, kendi ritmini ve doğanın ritmini yakalayabilme, özgün işitsel beceri kazanabilme ve müzikte bedenini kullanma becerisini kazanan,

Ve diğer özgün atölye ve içeriklerimizle eğlenerek ilkokul sürecine hazırlanan mutlu, üretken, farklı düşünme becerilerine sahip, yaratıcı bakış açısı kazanmış bireyler yetiştirmeyi hedefleriz.

Vizyonumuz

Yeteneklerinin ve kendinin farkında olan, en az bir yabancı dil becerisine sahip, yaratıcı bakış açısını kazanmış mutlu, üretken çocuklar yetiştirerek; ülkemizde ve dünyada okul öncesi eğitimin model alınan öncü kurumu olmak.

Misyonumuz

Milli ve evrensel değerlere sahip, vatanını, milletini, bayrağını seven; dünya vatandaşı bakış açısıyla insanlar arasında din, dil, ırk, düşünce ayrımı yapmadan tüm dünya insanlarını bir değer olarak gören, tüm canlılara ve doğaya saygı duyan; sorgulayan, bilimi ve aklı hayatın her alanında kullanan; “mutlu, lider ve renkli nesiller” yetiştirmek.

Neden Biz?

Aslında tüm hikayemiz önce “anaokulu” kelimesinin önemini ve değerini anlamakla başlıyor.

Tüm dünya da “çocuk kulübü” , “çocuk alanı” gibi isimlerle adlandırılan okul öncesi bizler için her şeyin temelini oluşturan “anne/ana” kelimesiyle birleşmiştir. Anne demek doğanın bereketini, doğallığını, sevgisini, merhametini, ilgisini ve saygıların en büyüğünü hak eden demektir. Öyle ki özümüze işlediğimiz her şey bizim için “ana”dır.

Öz yurdumuza “ana vatanımız” deriz. Bir düşüncenin temelini anlatacaksak “ana düşünce” koyarız adını. En sağlam, en kalabalık, en merkezi yolların adı “ana yol” dur dilimizde. Bir değerdir ana olmak, her şeyin başı olmaktır, her şeyin merkezi ve başlangıcı olmaktır.

İşte biz “Renkli Yetenek Anaokulları” olarak hayatın, duyguların, karakter gelişiminin temelini oluşturan; fiziksel , sosyal, dil ve psikolojik gelişimin en önemli yaş aralığını kapsayan “ANAOKULU” eğitiminin bir çocuğun geleceğindeki önemi içselleştirmiş bir eğitim kurumuyuz.

Eğitim kökenli, akademik donanımlı kurucularımızın oluşturduğu vizyonda “Tek bir çocuğun bile eğitimde feda edilmeyeceğinin, her çocuğun özel olduğunun bilincindeyiz.

Her çocuk bir yetenek, her yetenek bir renktir! sloganıyla yetenekleri derecelendirmeden tüm çocuklarımızın küçük yaşta yeteneklerinin keşfedilmesini ve ileride o yeteneklerle ülkesini, milletini dünyada temsil eden bir birey olarak yetişmesini hedefliyoruz.

Çocuklarımızın doğal ve sağlıklı olarak yetişmesini çok önemsiyoruz. Okulumuzun her bir köşesini onlar için öğrenme ve üretme alanları olarak kullanıyor, eğitim ortamlarımızı sınıfla birlikte okulun her alanına taşıyoruz.

Eğitimcilerimizi akademik bir ekiple seçiyor, en değerli varlıklarımızı en iyi eğitimcilerle hayata hazırlıyoruz. Ve eğitim uzmanlarımızı kendi öğretmen akademimizde eğitiyor, geliştiriyoruz.

Haftalık raporlarımızla çocuklarımızın gelişimini takip ediyor, bilgilendirme ve aile işbirliğini önemsiyoruz.

Güvenlik ve sağlığı her şeyden önemli görüyoruz. Hijyen malzemelerimizi ve gıdalarımızı özenle seçiyor. Kullandığımız tüm markaları şeffaf biçimde velilerimizle paylaşıyoruz.

Ve en önemlisi tüm şubelerimizde aynı kaliteyi, aynı başarıyı ve aynı samimiyeti dünyanın en güzel varlıkları olan ” renkli çocuklarımıza” sunuyoruz.

 

HAKAN ÇALIŞIR

Renkli Yetenek Anaokulları Kurucusu