Ümraniye Anaokulları

tilki

Okul öncesi eğitim kurumlarının temelini oluşturan anaokulları, öğrencileri sadece okul ortamına hazırlamakla kalmayıp, aynı zamanda hayata da hazırlayan bir eğitim yuvasıdır. Bu nedenle anaokulu öğrencileri için tercih edilecek okulun pek çok niteliklere sahip olması gerekmektedir. Bu niteliklerden belki de en önemlisi diyebileceğimiz okul ortamına hazırlık, Ümraniye Renkli Yetenek Anaokulu bünyesinde tam anlamıyla şekillenmektedir. Öğrencilerine sundukları İngilizce eğitimi ve uyguladıkları çağdaş yapılı Montessori eğitimi, okul öncesi çocukların çoklu zekâ yapısına hitap eden ve içlerindeki yeteneği açığa çıkaran unsurlardır. Uzman eğitimcileri ile beraber faaliyete geçirdikleri eğitim şekilleri ile birlikte, çocuklarınızı güvenle bir sonraki okul hayatına ve hayatın içerisine hazır hale getirmektedirler. 

Ümraniye Anaokulu

Okul öncesi eğitiminin temelleri ailede atılmış olsa da etkin öğrenmek ve üst düzey başarıyı elde etmek için çocuklarımızı anaokullarına göndermemiz gerekmektedir. Verdiğiniz aile eğitiminin yanında çocuklarınızı gelişen dünyaya hazırlamak için tercih edebileceğiniz okullardan birisi de İstanbul’un pek çok önemli semtlerinde şubeleri olan Ümraniye Renkli Yetenek Anaokullarıdır. Çocuklarınız için yaşadığımız dünya içerisinde gelişen teknolojiye, çevre koşullarına ve de yaşam biçimlerine uyum sağlayacak bir okul niteliğindedir. Renkli Yetenek Anaokullarının yanında okul öncesi eğitimine daha geniş yer vermek amacıyla Ümraniye Renkli Yetenek Kreşleri de mevcuttur. Tüm bu eğitim kurumlarında öncelikli hedefleri öğrencilerinin güvenli ortamda etkin başarıya ulaşmasını sağlamaktır.

Ümraniye En iyi Anaokulu

Tercih ettiğiniz anaokullarında çocuklarınızın kaliteli bir eğitime tabi tutulduğunu anlamak için, olması gereken anaokulu niteliklerinin okul özelliklerinde bulunup, bulunmadığına dikkat etmelisiniz. Sırasıyla bu nitelikleri incelemek gerekirse:

 • Okul öncesi öğrencilerinin temel ihtiyaçlarını yaş gruplarını öne alarak belirlenmesi ve bu ihtiyaçların karşılanabilmesi gerekmektedir.
 • Karşılanan bu ihtiyaçlar aynı zamanda öğrencilere de kazandırabilmelidirler.
 • Öğrencileri, çevreleriyle uyumlu birer birey haline getirerek yaşama hazırlamalıdırlar.
 • Anaokulları, Milli Eğitim Bakanlığının belirttiği yönetmenlik doğrultusunda, okul öncesi eğitimde verilmesi amaçlanan unsurları sağlamalıdırlar.
 • Modern dünya düzeni içerisinde gelişen ve çağdaş yapılı eğitim modellerini uygulamalıdırlar.

Tüm bu niteliklere sahip olan anaokulları için ayrıca en iyi anaokullu diyebiliriz.  Bu hususta da sizlere alanında nitelik sahibi oluşunu ispatlamış Ümraniye Renkli Yetenek En iyi Anaokulunu tavsiye edebilmekteyiz.

Ümraniye İngilizce Anaokulu

Geçmişe kıyasla eğitim anlayışı günümüzde daha derin nitelik kazanmış durumdadır. Bunun sebebi de okuma oranındaki artışın meydana gelmesidir. Öyle ki, önceleri okur arayışında iken günümüzde ise nitelikli okur arayışına bulunmaktayız. Bunun bilincinde olan aileler de çocuklarının, daha kaliteli ve nitelikli eğitim sistemine sahip olan okullarda eğitim almalarını istemektedirler. Hatta çok küçük yaşlarda çocukları için ikinci dil eğitimlerine başlamaktadırlar. Ümraniye Renkli Yetenek Anaokulu da ailelerin bu isteklerini karşılamak ve nitelikli öğrenci yetiştirmek için anaokullarında İngilizce eğitimi vermektedirler. Sadece İngilizce eğitimi ile sınırlı kalmayıp aynı zamanda modern yapılı Montessori eğitimini de öğrencilerine sunmaktadırlar.

Ümraniye Kreşi

Kişisel ihtiyaçlarını karşılama becerilerini aile ortamında kazandırdığınız çocuklarınızı, anaokullarına göndermekte gönlünüz bir nebze daha rahat olabilmektedir. Fakat yaş grubu daha küçük olan ve kişisel ihtiyaçlarını temin etmekte zorluk yaşayan çocuklarınızı kreşlere göndermek oldukça zor gelmektedir. Bunun içinde kreşlerin, okul öncesi kreş öğrencilerinin ihtiyaçlarını karşılama noktasında ekstra özen göstermeleri gerekir. Anaokullarındaki tecrübeleri ve eğitim anlayışları ile kendilerini ispatlamış, Ümraniye Renkli Yetenek Anaokulu, aynı vizyon ve misyonunu Ümraniye Renkli Yetenek Kreşinde de göstermektedir. Her bir öğrencisine ayrı ilgi ve alakayla yaklaşarak, eğitimlerinin yanında özel ihtiyaçlarını da karşılamaktadırlar. Özellikle öğretmenlerin tüm bu nitelikleri sağlayacak özverili çalışmaları, öğrencilerin başarısı ve ailelerinin memnuniyeti için olmaktadır.

Ümraniye Özel Anaokulları

Anaokulları, hitap ettikleri okul öncesi yaş grubu çocuklardan dolayı yaratıcı niteliklerde olmalıdır. Devlet anaokullarında, müfredat içeriği ve eğitim modelleri genel olarak tek bir yapıda şekillenmektedir. Bu nedenle kimi öğretmenler daha yaratıcı içerikli ders anlatımı gerçekleştirmeye çalışsa da müfredat dışına çıkamamaktadır. Bununla birlikte de devlet anaokullarında çoğu öğretmen geleneksel yapıyı sürdürmektedir. Fakat özel anaokulları belirlenen yönetmenliğin yanında kendi okulları bünyesinde yaratıcı eğitim modellerini kullanabilmektedirler. Ümraniye Renkli Yetenek Özel Anaokulları da bu konuda öğrencilerine sundukları erken yaşta İngilizce eğitimi ile ve de eğitimde temel aldıkları yaratıcı eğitim modellerinden biri olan Montessori eğitimi ile öğrencilerine daha geniş bir eğitim alanı sunmaktadırlar. Aynı zamanda yaratıcı ve çağdaş müfredat içeriğinin yanında, öğretmen kadrosu da alanlarında kendini geliştirmiş ve modern eğitimin temellerine hâkim yapıdadırlar.

Ümraniye Anaokulu Tavsiye

Okul öncesi öğrencilerin eğitimleri günümüzde bir hayli hız kazanmış durumdadır. Durum böyle olduğunda da devlet anaokullarının yanında pek çok özel anaokulu da açılmaktadır. Onlarca anaokulu arasından ideal olanı bulmak ise kimi zaman zorlu bir süreç haline gelmektedir. Bünyesindeki öğrencilerin aileleri tarafından memnuniyetle tavsiye edilen anaokullarından biri de Ümraniye Renkli Yetenek Anaokuludur. Öğrencilerinin kazanımlarını ve eğitimlerini ön planda tutan bir vizyonları vardır. Özellikle okul öncesi eğitimde, öğrencilere kazanılması gereken bazı beceriler vardır. Bunlar sırasıyla:

 • Sosyal ve Duygusal Beceriler
 • Bilişsel Beceriler
 • Öz Gelişim Becerileri
 • Dil ve Dilsel Beceriler
 • Motor Gelişim Becerileridir

Ümraniye Renkli Yetenek Anaokulu da tüm bu becerileri öğrencilerine kazandırarak, anaokullu tavsiyelerini boşa çıkarmamaktadır.  Sadece anaokulu bünyesinde değil karşılamış oldukları kreş eğitimlerinde de tavsiye edilen Ümraniye Renkli Yetenek Kreşi olmaktadırlar.

Ümraniye Montessori Anaokulu

Yaratıcı içerikli müfredatları ile adından övgülerle bahsettiren Ümraniye Renkli Yetenek Anaokulu aynı zamanda prensip olarak tercih ettikleri eğitim modellerinden biri olan Montessori eğitimini de öğrencilerine sunmaktadırlar. Bu eğitim modelini öğrencilerine sunma sebepleri arasındaki en büyük etmen ise Montessori eğitiminin amaçları yer almaktadır. Öğrenciler için içerisinde büyük işlevsellik barındıran bu amaçlar sırasıyla şu şekildedir:

 1. Öğrencileri, kendini ve dünyayı tanımada daha iyi gelişim gösteren bireyler haline getirmek.
 2. Çevresinin ve kendisinin farkında olan bireyler yetiştirmek.
 3. Öğrencilerin içlerinde yer alan yeteneklerin farkına varmalarını sağlamak ve bu yeteneklerinin gelişimini gerçekleştirmek.
 4. Her öğrencinin yetenekleri doğrultusunda öğrenim kazanmasını sağlamak.
 5. Öğrencilerin karar verme ve sorumluluk alma duygularını geliştirmek.
 6. Gelişen ve ilerleyen dünya düzenine öğrencileri hazır duruma getirmek.

Gibi unsurlar hem Montessori eğitiminin amaçları içerisinde hem de Ümraniye Renkli Yetenek Montessori Anaokulunun eğitimi bünyesinde yer almaktadır.

Ümraniye Anaokulu Fiyatları

Adından da hareketle, Ümraniye Renkli Yetenekler Anaokulu öğrencilerinin yeteneklerini açığa çıkaran ve onların etkin öğrenmelerini sağlayan bir okul öncesi eğitim kurumudur. Bu nedenle de birinci öncelikleri ve en önemlisi kuruluşlarındaki hedefleri, öğrencilerin başarısı olmaktadır. Kar amacı güden bir kuruluş olmaktan uzak olan Ümraniye Renkli Yetenek Anaokulu, uygun anaokulu fiyatları ile de ekonomik bir yapıya sahiptirler. Bu hususta sadece eğitim kurumlarını düşünen bir profilden daha çok öğrencilerinin gelişiminin yanında ailelerinin de bütçesini düşünen bir yapıları vardır. Bu durum, Ümraniye Renkli Yetenek Anaokulu tavsiyesinin de alt sebeplerinden biridir.

Adres

Şerifali Mh. Turgut Özal Ad. No:138
Ümraniye / İstanbul

Çalışma Saatleri

07.30 – 17.30
Pazartesi – Cuma

İletişim

Telefon: 444 34 50
Eposta: [email protected]