Kategori:

Haberler

Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında Şerifali ve Ataşehir şube öğretmenleri, destek ekibi ve yönetim kadrosu Cemile Sultan Korusu’nda sabah kahvaltısında buluşarak renkli bir gün geçirdiler.  

Okumaya devam edin ➝

3 YAŞ GELİŞİM DÖNÜM NOKTALARI

Esin KUYUCU / Gelişim becerilerini fiziksel, bilişsel, dil, sosyal-duygusal gelişim alanları olarak ele alındığında görülecektir ki çocukların tipik olarak becerileri kazanıp kazanamadıklarını bilmek istenmektedir. Bu noktada her çocuğun farklı gelişim hızına sahip olabileceği unutulmamalıdır. Çocukların gelişimlerini, gelişim alanlarına göre farklılaşabilecek gelişim hızlarında değerlendirmek gerekmektedir. 3 YAŞ GELİŞİM DÖNÜM NOKTALARI 3 yaşına gelmiş çocukların bakım veren kişiye olan bağımlılıklarının azalmaya başladığını ve kendi bireysel dünyalarını yavaş yavaş keşfetmeye başladıklarını görmekteyiz. Gözetim altında kendi öz bakım becerilerinde aktif yer almak onlar için

Okumaya devam edin ➝

Renkli Yetenek Öğrencileri ‘Dinozor Müzesi’ndeydi

Renkli Yetenek Anaokulları öğrencilerinin, eğitim programı kapsamındaki gezi etkinlikleri devam ediyor. Etkinliklerin bu defaki durağı Türkan Saylan Dinozor Müzesi oldu.   Şerifali ve Ataşehir Kampüsü öğrencilerimiz, 14-18 Kasım 2022 tarihlerinde dinozorların dünyasını keşfetmek üzere Türkan Saylan Dinozor Müzesini ziyaret ettiler ve geçmişten bugüne zamanda yolculuk yaptılar.          

Okumaya devam edin ➝

Okulumuza anlamlı Öğretmenler Günü Jesti

Renkli Yetenek Okulları olarak, bizi çok mutlu eden bir haber ile güne başladık. Bir velimizin Öğretmenler Günü nedeniyle Renkli Yetenek Okulları adına TEMA vakfına yaptığı bağış ile günümüz renklendi. Velimize bu anlamlı hediyesinden ötürü çok teşekkür ediyoruz.        

Okumaya devam edin ➝

Renkli Yetenek Öğrencileri Atatürk’ü Andı

“Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir.” Mustafa Kemal Atatürk   Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 84. yılında her iki şubemizde sevgiyle anıldı. 10 Kasım’da, saat 09:05’te gerçekleştirilen tören, Atamıza saygı duruşu ile başlayıp İstiklal Marşı’nın okunması ile son buldu.

Okumaya devam edin ➝

Renkli Yetenek Okullarında Tiyatro Keyfi

Renkli Yetenek Anaokulları, İstanbul Çocuk Sanat Tiyatrosunu misafir etti. Tiyatro topluluğu Renkli Yetenek öğrencileri için, “Paylaşmak Güzeldir” oyununu sahneledi.   04 – 07 Kasım tarihlerinde, her iki şubemizde de sahneye konulan oyun, çocuklarımızın büyük beğenisini kazandı.          

Okumaya devam edin ➝