Eğitim Yaklaşımlarımız

Eğitim yaklaşımlarımız ve felsefelerimiz hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz aşağıda ki başlıklara göz atabilirsiniz.

tilki

 

Renkli Yetenek Eğitim Sistemimiz, MEB Anaokulu Programını göz önüne alarak, okullarımıza özgü Renkli Yetenek Gelişim Programımız (YEGEP)’in yetenek geliştirme esaslarına dayalı, tüm dünyada okul öncesi eğitim programlarında geçerliliğini kanıtlamış yaklaşımlardan faydalanılarak hazırlanmış özgün ve özgür olmayı öncelik edinen bir programdır. Eğitim Sistemimiz, ulusal değerlerin kazandırılmasının yanında dünyayı anlamak ve yorumlamak için uluslararası bir bakış açısı geliştirmeyi amaçlar.

 

Renkli Yetenek kazanımlarımız, temaların tüm derslere ve etkinliklere taşınması ile sağlanır. Yapılan etkinlikler, öğrenme stillerinin farklılıkları ön planda tutularak ve bireysel farklılıklar göz önüne alınarak hazırlanır. Çoklu Zeka alanlarına göre kurgulanmış eğitim içeriklerimizde her birey kendi zeka alanına yatkın öğrenme ortamları bulur.

 

Öğrencilerimizin soru sorması, merak etmesi, yaparak, yaşayarak, eğlenerek, keşfederek öğrenme faaliyetlerimizin merkezinde yer alması ve ardından yaratıcı-inovasyon  odaklı düşünmeyi öğrenmesiyle bu süreç etkin ve üretken bir biçimde devam eder.

Programımız, öğrencilerimizin yaş düzeylerine uygun, kazanması gereken akademik bilgilerin yanı sıra, tüm çevreye ve canlılara saygıyı önemseyen, insani evrensel değerleri temele alan, bireysel ilgileri doğrultusunda deneyimler yaşayabilmesine ortam hazırlayan, yeteneklerini keşfeden; kendini özgürce ifade edebilecek tema içeriklerine sahiptir.

 

Tek bir felsefe ve metot ile milyonlarca farklı tonda renk olarak gördüğümüz çocuklarımızı tek düze bir sistemle yetiştirmek yerine; her çocuğumuza hitap edecek farklı felsefeleri okullarımızda barındırmayı önemseriz. Kullandığımız eğitim yaklaşımları temalarımıza uyumlu şekilde değişir ve farklılaşır.

Renkli Yetenek Ataşehir Anaokulu ve Ümraniye Anaokulu olarak benimsediğimiz eğitim yaklaşımlarımız şunlardır:

 

 

  1. YEGEP (Yetenek Geliştirme Programı)
  2. Reggio Emilia Eğitim Yaklaşımı
  3. Montessori Eğitim Yaklaşımı
  4. Waldorf Eğitim Yaklaşımı
  5. Bank Street Eğitim Yaklaşımı
  6. High Scope Eğitim Yaklaşımı     

 

 

Ve tüm yaklaşımları içinde barındıran “CREATİVE CURRİCULUM” yaklaşımlarımızla çocuklarımıza zengin eğitim içerikleri ve ortamları sunmayı bir renk olarak görüyoruz.