Sıkça Sorulan Sorular

Cevap bulamadığınız sorunuz mu var? Bize ulaşın, size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

tilki

Eğitim kadromuzun tamamı, ön lisans çocuk gelişimi ve eğitimi bölümlerinden mezun olmuş, konusunda uzman ve deneyimli kişilerden oluşmaktadır. Çocuk sevgisi olan, güler yüzlü, gün boyu dinamik çalışabilen, tecrübeli adaylar içerisinden denemeler yaptıktan sonra seçilir. Kurum içi eğitimlerle sürekli desteklenen öğretmenlerimiz, çocuklarımızın en iyi eğitimi alabilmeleri için gün boyu enerjilerinden ve neşelerinden bir şey kaybetmeden onlarla birlikte olmaktadırlar.

Yeterli ve dengeli beslenmesine, besinlerin hazırlanma, saklanma, pişirme ve sunumunda kurallara uymaya dikkat ediyoruz. Her sınıfın öğretmeni mutlaka öğrencileriyle beraber masaya oturuyor ve onlara destek oluyor. Zamanla arkadaşlarını gördükçe ve öğretmeninin yönergelerini almaya alıştıkça iştahla ilgili çözülmeler başlayabilir. Çocuğun genel yemek kültürünü tanımaya bizlerinde ihtiyacı vardır.

Çocuklarımızda uyumak isteyenler öğle yemeğinden sonra saat 13:00 -15:00 arasında öğretmenlerinin gözetiminde uyumaktadırlar. Uyku alışkanlığı olmayan çocuklar için zorlayıcı uyku programı uygulanmaz, onlar programdaki etkinliğe devam ederler.

Uyku odalarında mutlaka nöbetçi öğretmen bulunmaktadır. Ayrıca kamera sistemi ile izlenmektedir.

Branş derslerimiz; İngilizce Drama, Satranç, Akıl ve Zeka Oyunları, Müzik , Görsel Sanatlar, Dans/Halk Oyunları, Arkeoloji, Organik Tarım ve İngilizce’dir. Bunun için Velilerden Ek ücret alınmamaktadır.

İngilizce günümüzde dünyada en yaygın kullanılan dildir. Dünya her geçen gün daha global bir hale geldiği için, diğer ülkelerdeki insanlarla iletişim kurma yeteneği ve yine diğer ülkelerde hazırlanan materyalleri okuyabilme imkânı bir gereklilik halini almıştır. İngilizce dili İnternet üzerinden bilgiye erişme, diğer kültürleri anlama ve global bazda iş yapma olanağını sağlamaktadır. İngilizce bilmek çocuğunuza hayatta avantaj sağlayacaktır.

Her ay temalarımızı destekleyen, sinema, tiyatro, sergi, müze vs. konulu sosyal ve kültürel gezilerimiz olmaktadır.

Renkli Yetenek’te beslenme: Tam gün ; Sabah kahvaltısı, Öğle Yemeği, İkindi Kahvaltısı şeklindedir. Mutfağımızda kahvaltı ve yemeklerimiz Usta aşçımız tarafından günlük listemize göre hazırlanıp pişirilmektedir.

Mutfakta kullandığımız meyve suları, kompostolar doğal meyvelerdendir. Ayrıca pizza, börek, poğaça gibi yiyecekler okulumuz mutfağında yapılmaktadır. Salam ,sucuk, sosis vb işlenmiş yiyecekler okulumuzda tüketilmemektedir. Cips, ketçap, mayonez, asitli içecekler kullanılmamaktadır. Kullandığımız markalar velilerimizle paylaşılır.

Yangın tüpleri, merdivenleri, üzeri tel ile çevrili yüksek bahçe duvarı, güvenlik tedbirli açılan camlar, güvenlik kamerası ile güvenliği en üst düzeyde sağlamaya gayret ediyoruz. Öğrenci giriş-çıkışları devamlı olarak idarenin gözetimi altında olmaktadır. Okul girişimizde güvenlik personelimiz bulunmaktadır.

Okulumuz alanında uzman ve profesyonel bir servis firması ile anlaşmalıdır. Ayrıca araçta hostesimiz bulunmaktadır.

Doğum günü organizasyonları yapıyoruz. Belirli gün ve haftaları okulumuzda kutluyoruz. Velilerimizden beklenen, kendilerine belirtilen zamanda çocuğuyla beraber hazırlıklarını yapmasıdır.

Çocuklar için yaş gruplarına uygun kitap seçimi yapılır. Eğitim programımızı ve çocukların renk,sayı,şekil,kavram bilgisi, dikkat – bellek programını ve okuma yazmaya hazırlık çalışmalarını destekleyici kitaplar seçilir. Her yayınevinin M.E.B OKULÖNCESİ EĞİTİM Programınına uygun hazırlanmış izinleri alınmış yayınevleri tercih edilir.

Yıl boyunca çocukla ilgili yapılan gözlem ve incelemeler (Çoklu Zeka Programına uygun) sonucunda rapor verilir.

2 – 6 yaş dönemi çocukların zihinsel, duygusal ve sosyal gelişimleri için en önemli dönemdir. Çocuklar öncelikle gelişimlerinin bir özelliği olarak sosyalleşmek, başka çocuklarla bir arada olmak ihtiyacındadırlar. Ayrıca bu yaşlarda çocuğa kendine olan özgüveninin, kendini ifade etme kabiliyetinin kazandırılması lazımdır. Kreşler ve Anaokulları çocukların paylaşma, bir arada olma, birlikte hareket edebilme ve oyun oynama ihtiyacını karşılarlar. Becerileri ve zihinsel kapasiteleri birbirine denk olan yaşıtlarıyla bir arada olmak çocukların yaşayarak öğrenmelerini sağlar ve sosyal paylaşımın öğrenilmesinde etkilidir. Bu nedenle de anaokulu ve Kreşlerde çocukların bedensel, zihinsel, duygusal, sosyal gelişimlerini ve dil gelişimlerini destekleyici programlar uygulanır. Çocukların tüm gelişim alanlarını destekleyen bu programlar çocukların keyifle ve ilgilerini çekebilecek şekilde tatbik ettirilir.

Okulumuzda, mesaiye erken giden velilerimiz düşünülerek, sabah 07.30’da nöbetçi öğretmenimiz tarafından açılarak öğrenci kabulüne başlanır. Ancak çalışan ve iş sebebiyle geç kalacak velilerimiz için nöbetçi öğretmenimiz gözetiminde saat 19:00’ a kadar okulda kalabilmektedir.

Okulumuzda Etkinlik Odalarımız yaş gruplarına göre ayrılır ve 15-17 kişiyi geçmeyecek şekilde tasarlanmıştır.

Okulumuzda çocukların rahatça oynayabilecekleri çeşitli oyuncaklarla dizayn edilmiş oyun odası bulunmakta, top havuzu ve spor aletlerimizin, tırmanma ve zıplama malzemelerinin bulunduğu serbest zaman salonumuz bulunmakta, ayrıca bahçemizde oynayabilecekleri oyun parkı ve kum havuzu bulunmaktadır. Öğretmenleri nezaretinde müsait hava şartlarında bahçemizde değişik etkinlikler yapma ve parkta oynama imkanı bulunmaktadır. Yine öğretmenlerimiz nezaretinde müsait hava şartlarında bahçemizde bulunan çim alanda lezzetli ikindi kahvaltılarını edebilmekte, bazı sanatsal etkinliklerini yapabilmektedirler.

Ayda 3-4 defa okul dışı gezi planlanmaktadır. Web sitemizin “Duyurular” bölümünde önceden duyurduğumuz bu geziler Eğitim amaçlı çevre gezileri, Sinema, Çocuk tiyatrosu ve piknik gibi faaliyetlerdir. Sizlerden yazılı izin alınarak öğrencinin katılımı sağlanan bu geziler Sınıf Öğretmenleri, Yardımcı Öğretmenler gözetiminde yapılmaktadır.