Hizmetlerimiz

tilki

HİJYEN-TEMİZLİK

Çocuk eğitiminin en önemli unsuru temizlik ve hijyendir. Hijyenik bir eğitim ortamında çocuklar sağlıklı ve mutlu yetişir. Renkli Yetenek Anaokulları olarak hijyen ve temizlik politikamız gereği çocuklarımızın ortak kullanım alanları, lavabolar, wc ler, mutfak, yemekhane, ofis ve sınıflarımız her gün özel cihazlarımızla sterilize edilir. Sınıflarımızda bulunan hava temizleme cihazlarımız tüm gün aktif olarak çalışarak sağlıklı ve steril hava sağlar.Temizlik ürünlerimiz sağlık bakanlığı ve tarım köy işleri bakanlığı izinli en kaliteli temizlik ürünleri olarak seçilir. Yemekhane personelimiz ve temizlik personelimiz gerekli sağlık testlerinden geçer ve bone eldiven kullanımı zorunludur. Her 30 dk da bir lavabo ve wclerimiz kontrol edilir, temizlenir. Çocuklarımız okuldayken eğitim katımıza ziyaretçi alınmaz. Okul girişinde galoş giymek mecburidir. Belirli noktalardaki dezenfektanlarımızla el hijyenlerimizi en yüksek koruma seviyesinde tutmayı hedefleriz.Okulumuz belli periyotlarda bahçe de dahil olmak üzere profesyonel bir firma tarafından hijyen amaçlı ilaçlanır.

 

SAĞLIK

Geleceğin teminatı çocuklarımızın mutlu ve huzurlu olabilmelerinin temeli “sağlıklı” olmalarından geçer. Çocuklarımızın sağlıklı büyüyebilmesi için doğal ve ölçülü beslenmelerine özen gösteririz. Rutin göz, diş ve anlaşmalı hastanelerimiz işbirliği ile genel sağlık taramalarıyla çocuklarımızın sağlık durumunu takip eder, hissedilen ve gözlemlenen en küçük durumda anne-babalarımızı bilgilendiririz.

Salgın hastalıkları önlemek adına dönemsel dezenfekte çalışmalarına önem verir, grip, nezle vb. durumlarda gerekli önlemleri alarak süreci sağlıklı şekilde geçirmek adına önlemlerimizi velilerimizle paylaşırız. Hastalık belirtisi olan çocuğumuzun diğer çocuklarımızla etkileşimini keser, hastalık durumu yaşayan çocuğumuzun evde dinlenerek okula sağlıklı gelmesini sağlarız.

Sağlığın temeli olan sıvı tüketimine çok önem veririz.Çocuklarımızın su tüketimlerini yakından takip eder, su tüketiminin yaş seviyelerine uygunluğuyla gün boyu enerjik ve zinde olmalarını sağlarız. Hareketli aktivite derslerinden sonra çocuklarımızın vücutları terler, her çocuğumuzun kıyafetleri anne sevgisi ve ilgisiyle değiştirilir, kalan eğitime sağlıklı ve hijyenik devam ederiz.

Organik tarım atölyemizde yetiştirdiğimiz sebzelerimizi, hayvanat bahçemizdeki yumurtaları ve kendi hazırladığımız doğal gıdaları tüketerek doğal beslenmeyi ve sağlıklı kalmayı hayati bir kazanım olarak destekleriz. Mevsim dışı gıda tüketmeyiz. Ve her zaman her hava durumunda günlük açık hava aktivitelerimizle temiz hava alırız. 

YEMEK

Hijyen ve sağlık ögelerinin merkezinde yer alan beslenme hem büyümede hem gelişimde büyük öneme sahiptir. Renkli Yetenek Anaokullarında özel ve özerk mutfaklarda yemekler kendi bünyemizdeki “anne aşçılar” tarafından pişirilir.

Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi öğünü olmak üzere tam gün eğitim gören çocuklarımız 3 öğün beslenirler.

Yemeklerimizde kullandığımız marka ve ürünler tescilli şekilde velilerimizle paylaşılır. Anne-Babaların en çok zorlandığı yemek yeme faaliyetini çocuklarımız için zevkli bir etkinliğe dönüştürür, her çocuğumuzun günlük beslenmesini özenle ve yakından takip ederiz. Aylık yemek menülerimizi gıda mühendisler ve diyetisyenlerle birlikte kalori dengesi gözeterek hazırlarız.

İşlenmiş et ve yapay gıda maddelerini kesinlikle kullanmayız. Biliriz ki yemek “anne sevgisi” ile pişmezse lezzetsizdir. Yemek lezzetlerimize özen gösterir, yemeklerimize önce sevgimizi katarız.

Çocuklarımızın gıdalara karşı özel alerjik durumlarını özenle takip eder. Yedirilmemesi gereken gıdaların takibini özenle gerçekleştiririz.

SERVİS – ULAŞIM

Çocuklarımızın okullarına güvenle, sağlıkla ve kaliteli bir yolculukla ulaşması bizler için çok önemlidir. Çocuklarımız için özel olarak kurgulanmış son model donanımlı araçlarımızda önceliğimiz güvenlik ve tüm psikolojik testlerden geçmiş sağlıklı personel istihdamıdır. Araçlarımızda kendi istihdamımızda olan şoförler ve hostesler bulunur. Hosteslerimiz çocuk gelişimi alanında eğitimli kişilerden seçilirken, şoförlerimizi asla sigara kullanmayan, kötü alışkanlıklardan uzak ve iletişim nezaketine sahip kişilerden seçeriz. Araçlarımızın bakımı birebir yetkili servisler tarafından takip edilir. Belirli aralıklarla ekspertiz rutin kontrolleriyle araçlarımızın güvenliğini sağlamlamış oluruz. Çocuklarımız için özel koltuk sensörleri, televizyon donanımı ve çocuk kapı kilitleri, emniyet kemerleri özel olarak kurgulanmıştır. Araçlarımızda sadece çocuk şarkıları ve Barış Manço müzikleri çalar.

Mobil İletişim Uygulaması

Çocuklarımızın gün içindeki çalışmaları, aktiviteleri, ilaç takibi, yemek düzeni ve çocuğumuzla ilgili tüm durumları online takip sistemimiz üzerinden size tanımlanan özel şifre ile takip edebilir, çocuğunuz sizden uzaktayken huzur içinde ondan haberdar olabilirsiniz. Öğretmen ve yöneticilerimizle iletişiminizi de anlık olarak telefonunuza indireceğiniz özel uygulamamızdan sağlayabilirsiniz.